HARBİN, 2 Ocak (Xinhua) -- Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin merkezi Harbin'de bulunan Harbin Buz ve Kar Dünyası'ndaki onlarca eğlence noktası arasında şüphesiz en çok dikkat çekenlerden biri de 521 metre uzunluğundaki buz kaydırağı. Bol buzlu ve karlı, uzun ve dondurucu kışıyla bilinen ve kış turizminde ülkedeki popüler destinasyonlardan biri olan Heilongjiang eyaleti, yeni yıl tatilinde de çok sayıda yerli ve yabancı turisti kendine çekti. 

1-371Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin merkezi Harbin'de bulunan Harbin Buz ve Kar Dünyası'ndaki buz kaydırağında bir turiste güvenlik talimatlarını bildiren görevli, 1 Ocak 2024. (Fotoğraf: Xie Jianfei/Xinhua)

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü

2-342Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin merkezi Harbin'de bulunan Harbin Buz ve Kar Dünyası'ndaki buz kaydırağında keyifli vakit geçiren turistler, 1 Ocak 2024. (Fotoğraf: Xie Jianfei/Xinhua)

3-314Havadan çekilen fotoğrafta, Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin merkezi Harbin'de bulunan Harbin Buz ve Kar Dünyası'ndaki buz kaydırağını kullanan turistler görülüyor, 1 Ocak 2024. (Fotoğraf: Xie Jianfei/Xinhua)

4-237Havadan çekilen fotoğrafta, Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin merkezi Harbin'de bulunan Harbin Buz ve Kar Dünyası'ndaki buz kaydırağını kullanan turistler görülüyor, 1 Ocak 2024. (Fotoğraf: Xie Jianfei/Xinhua)

Editör: Şeymanur Erbay