Beijing, otomobili olmayan evlere 20.000 yeni enerjili araç plakası tahsis etti Beijing, otomobili olmayan evlere 20.000 yeni enerjili araç plakası tahsis etti

Tatbikata yaklaşık 40 gemi ile deniz aracı katılacak. Tu-142M3, Il-38 ve Il-38N tipi uçaklar ile Ka-29 ve Ka-27 helikopterleri dahil olmak üzere deniz havacılığına ait yaklaşık 20 uçak ve helikopter de denizaltı savar ve arama-kurtarma operasyonlarına katılacak. Deniz birlikleri ile Bal ve Bastion kıyı füze sistemleri de tatbikatta yer alacak. Bu yılki tatbikatlar ilk kez, çeşitli kuvvetlerden oluşan Primorye Filosu ile Rusya'nın kuzeydoğusundaki birlik ve kuvvetlerin birleşik komutanlığını içeren ikili operasyonlar şeklinde gerçekleşecek.

Basın biriminin açıklamasında, "Deniz kuvvetleri, çeşitli aşamalarda denizaltı savar savaşı, seyrüsefer sırasında gemi müfrezeleri için her türlü savunma organizasyonu, tatbiki düşman gemi gruplarına karşı ortak füze saldırıları ve insansız hava araçları ve insansız botların saldırılarını püskürtmek için tatbikatlar yapacak" denildi.

Editör: Şeymanur Erbay