Küresel yönetişim üzerine 2024 Dünya Yapay Zeka Konferansı Şanghay'da açıldı Küresel yönetişim üzerine 2024 Dünya Yapay Zeka Konferansı Şanghay'da açıldı

DALİAN, 25 Haziran (Xinhua) -- Çin Başbakanı Li Qiang, tüm dünya ülkelerini bilimsel ve teknolojik etkileşim ve işbirliğini derinleştirmeye çağırdı. Li, Çin'in kuzeydoğusundaki sahil kenti Dalian'da gerçekleştirilen ve Yaz Davos Forumu olarak da bilinen 15. Yeni Şampiyonlar Yıllık Toplantısı'nın Salı günü düzenlenen açılış oturumunda söz konusu açıklamayı yaptı.

Li, ekonomik büyüme için yeni alanlara yönelik arayışın sıfır toplamlı bir oyun değil, herkes için ortak büyüme içermesi gerektiğini belirtti. Başbakan, "'Küçük bahçe, yüksek çit' politikası rakiplerin kalkınmasını bastıramayacağı gibi uygulayıcılarının kendi el ve ayaklarına zincir vurmaktan başka bir işe yaramaz" dedi.
Li, fikri mülkiyet haklarının korunması temelinde ülkelerin eşit şartlarda, adil ve ayrımcılıktan uzak bir bilimsel ve teknolojik inovasyon ortamı yaratması gerektiğini vurguladı.

Editör: Şeymanur Erbay