TOKYO, 25 Haziran (Xinhua) -- Çinli otomobil üreticisi BYD, Japonya'daki sedan pazarına giriş yaparken, ülkede üçüncü elektrikli aracı SEAL modelini tanıttı. BYD Auto Japonya şirketi Salı günü Tokyo'da düzenlenen basın toplantısında, sedan aracın ülke genelinde perakende satışının başladığını duyurdu. SEAL modeli, her biri 82,56 kilovat-saat batarya kapasitesine sahip iki versiyonla satışa sunulacak.

Çin Güney Elektrik Şebekesi Şirketi, Özbekistan ile yeşil enerji işbirliğini güçlendirdi Çin Güney Elektrik Şebekesi Şirketi, Özbekistan ile yeşil enerji işbirliğini güçlendirdi

5,28 milyon yen (yaklaşık 33.110 ABD doları) olarak fiyatlandırılan baz model 640 kilometrelik bir sürüş menzili sunarken, 575 kilometre sürüş menzili bulunan dört çeker versiyonu ise 6,05 milyon yenlik fiyatıyla satışa sunuldu. Baz modelde teslimatların Temmuz ayı sonuna kadar, dört çeker versiyonda ise Ağustos ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanıyor. Japonya'da her yıl piyasaya yeni bir model sürmeyi planladıklarını belirten BYD Auto Japonya Başkanı Atsuki Tofukuji, "Japonya'ya elektrikli araç ithalatında öncü olmak istiyoruz" diye konuştu. Şu anda ülke genelinde 55 noktada faaliyet gösteren BYD, yıl sonuna kadar bu sayıyı 90'a çıkarmayı planlıyor.

Editör: Şeymanur Erbay