BEİJİNG, 9 Şubat (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Perşembe günü Beijing'de düzenlenen bir resepsiyonda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi ve Devlet Konseyi adına tüm Çinlilerin Bahar Bayramı'nı kutladı. Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askeri Komisyon Başkanı olan Xi, Büyük Halk Salonu'nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada tüm etnik gruplara mensup Çinlileri, Hong Kong, Makao ve Taiwan'daki yurttaşları ve yurtdışındaki Çinlileri selamladı. Bahar Bayramı olarak da bilinen Çin Yeni Yılı bu sene 10 Şubat'a denk geliyor.

Çin'de Tibet keçisi başarıyla klonlandı Çin'de Tibet keçisi başarıyla klonlandı

Ekran Görüntüsü 2024 02 09 135011

Çin'in başkenti Beijing'deki Büyük Halk Salonu'nda düzenlenen Bahar Bayramı resepsiyonuna katılan Parti ve devlet liderleri Xi Jinping, Li Qiang, Zhao Leji, Wang Huning, Cai Qi, Ding Xuexiang, Li Xi ve Han Zheng, 8 Şubat 2024. (Fotoğraf: Shen Hong/Xinhua)

Ekran Görüntüsü 2024 02 09 135111

Çin'in başkenti Beijing'deki Büyük Halk Salonu'nda düzenlenen Bahar Bayramı resepsiyonunda konuşma yapan Çin Cumhurbaşkanı, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askeri Komisyon Başkanı Xi Jinping, 8 Şubat 2023. (Fotoğraf: Shen Hong/Xinhua)

Ekran Görüntüsü 2024 02 09 135302Çin'in başkenti Beijing'deki Büyük Halk Salonu'nda düzenlenen Bahar Bayramı resepsiyonunda selamlama jesti yapan Çin Cumhurbaşkanı, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askeri Komisyon Başkanı Xi Jinping, 8 Şubat 2023. (Fotoğraf: Ju Peng/Xinhua)

Editör: Şeymanur Erbay