KAHİRE, 22 Mayıs (Xinhua) -- Mısır'da Salı günü bir yolcu minibüsünün Nil nehrine düşmesi sonucu 11 kişi hayatını kaybetti. Mısır Sağlık ve Nüfus Bakanlığı Sözcüsü Hossam Abdel-Ghaffar, Xinhua'ya yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar 11 kişinin cansız bedeni çıkarıldı. Kurtarma çalışmaları halen devam ediyor" dedi. Minibüs, başkent Kahire yakınlarındaki Giza kentinde bir feribottan Nil Nehri'ne düşmüştü.

Mısır'ın Giza kentinde bir minibüsün feribottan nehre düşmesinin ardından Nil Nehri'nde arama çalışması yürüten kurtarma görevlileri, 21 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Ahmed Gomaa/Xinhua)

Sağlık Bakanlığı günün erken saatlerinde yaptığı açıklamada olay yerine 8 adet ambulans gönderdiğini belirterek, yaralıların bir kısmının olay yerinde tedavi edildiğini bildirdi. Mısır yerel medyasına göre minibüs yaklaşık 20 kadın tarım işçisini taşımaktaydı.

Çin Dışişleri Bakanlığı: Avrupa Komisyonu'nun sübvansiyon karşıtı soruşturması ters tepecek Çin Dışişleri Bakanlığı: Avrupa Komisyonu'nun sübvansiyon karşıtı soruşturması ters tepecek

Devlete ait Al-Ahram haber sitesi ise minibüs şoförünün el frenini çekmediğini, bu nedenle aracın kayarak feribottan düştüğünü kaydetti. Haberde feribotun da güvenlik koşullarını ihlal ettiği ve tarihi geçmiş bir ruhsatla işletildiği belirtildi. Yetkililer olayla ilgili soruşturma başlattı.

Editör: Şeymanur Erbay