CAKARTA, 10 Ocak (Xinhua) -- Çin Ay Yeni Yılı'na bir ay kalmışken, Endonezya'nın başkenti Cakarta'nın Çin Mahallesi olan Glodok Pancoran'da Çin Yeni Yılı'na özel süsler satan satıcılar tezgahlarını açtı. Çin Mahallesi, geleneksel kırmızı fenerler, bahar beyitleri, Çin düğümleri ve şeftali çiçekleri gibi şans getirdiğine inanılan festival ögeleriyle dolup taşıyor. Bu coşkulu atmosferin keyfini çıkarmak ve yeni yıl ürünleri satın almak isteyen insanlar Çin Mahallesi'ne akın ediyor. Bu yıl 10 Şubat'a denk gelen Ay Yeni Yılı, Çinliler için ailelerin bir araya geldiği ve yeni yıl dileklerinde bulunduğu en önemli günlerden biri olarak görülüyor.

Endonezya'nın başkenti Cakarta'nın Pancoran Glodok bölgesinde süs satın almaya çıkan bir kadın, 9 Ocak 2024. (Fotoğraf: Veri Sanovri/Xinhua)

Endonezya'nın başkenti Cakarta'nın Pancoran Glodok bölgesinde bir ejderha süslemesi, 9 Ocak 2024. (Fotoğraf: Veri Sanovri/Xinhua)

Endonezya'nın başkenti Cakarta'nın Pancoran Glodok bölgesinde süs satın almaya çıkan insanlar, 9 Ocak 2024. (Fotoğraf: Veri Sanovri/Xinhua)

Malezya, Çin'in havacılık sektörüyle daha yakın işbirliği geliştirmek istiyor Malezya, Çin'in havacılık sektörüyle daha yakın işbirliği geliştirmek istiyor

Endonezya'nın başkenti Cakarta'nın Pancoran Glodok bölgesinde süs satın almaya çıkan insanlar, 9 Ocak 2024. (Fotoğraf: Veri Sanovri/Xinhua)

Endonezya'nın başkenti Cakarta'nın Pancoran Glodok bölgesinde süs satın almaya çıkan bir adam, 9 Ocak 2024. (Fotoğraf: Veri Sanovri/Xinhua)

Endonezya'nın başkenti Cakarta'nın Pancoran Glodok bölgesinde süslerin fotoğrafını çeken bir kadın, 9 Ocak 2024. (Fotoğraf: Veri Sanovri/Xinhua)

Endonezya'nın başkenti Cakarta'nın Pancoran Glodok bölgesinde sohbet ederken ellerinde bir ejderha süslemesi tutan insanlar, 9 Ocak 2024. (Fotoğraf: Veri Sanovri/Xinhua) 

Editör: Şeymanur Erbay