Beijing, otomobili olmayan evlere 20.000 yeni enerjili araç plakası tahsis etti Beijing, otomobili olmayan evlere 20.000 yeni enerjili araç plakası tahsis etti

BEİJİNG, 20 Haziran (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Perşembe günü Çin'in kuzeyindeki Tianjin Belediyesi'nde açılan 2024 Dünya Yapay Zeka Fuarı'na kutlama mesajı gönderdi. Xi, yapay zekanın, yeni bilimsel ve teknolojik devrim ile endüstriyel dönüşüm devri için önemli bir itici güç olduğunu, küresel ekonomik ve toplumsal kalkınma ve insan medeniyetinin ilerleyişi üzerinde derin bir etkiye sahip olduğunu vurguladı. Xi, mesajında Çin'in yüksek kaliteli kalkınmaya yönelik yeni itici güçler sağlamak amacıyla yapay zekanın gelişimine büyük önem verdiğini; internet, büyük veri ve yapay zekanın reel ekonomiyle derinden entegrasyonunu aktif şekilde teşvik ettiğini, akıllı sanayiyi geliştirip güçlendirdiğini ve kaliteli yeni üretici güçlerin gelişimini hızlandırdığını ifade etti.

Xi, Çin'in dijitalleşme, ağ kurma ve akıllı teknolojilerinin ilerleyişinin getirdiği fırsatları yakalamak, yapay zeka gelişim ve yönetişiminde uluslararası işbirliğini derinleştirmek ve yapay zekanın sağlıklı gelişimini destekleme, dünyanın ekonomik büyümesini teşvik etme ve tüm ülkelerin halklarının refahını iyileştirme yönünde hamle yapmak üzere diğer ülkelerle çalışmaya istekli olduğunu kaydetti. "Yapay Zeka: Geniş Kalkınma Alanı, Sürdürülebilir Büyümede İtici Güç" temasıyla düzenlenen 2024 Dünya Yapay Zeka Fuarı'na Tianjin belediye yönetimi ve Chongqing belediye yönetimi ortaklaşa ev sahipliği yapıyor.

Editör: Şeymanur Erbay