KANBERRA, 1 Temmuz (Xinhua) -- Avustralyalıların karlar altındaki klasik beyaz Noel özleminden doğan Temmuz Noel'i kutlamaları, Güney Yarımküre'de türünün tek örneği olarak öne çıkıyor. Avustralya'da Aralık ayı yaz mevsimine denk geldiği için, Avustralyalılar Temmuz ayında kendilerini masalsı bir kış harikalar diyarının kollarına bırakarak Noel'i kutluyor. Bu kutlama vesilesiyle arkadaşlar ve aileler bir araya gelerek Noel ruhuna uygun dileklerini ve eğlenceyi vaktinden önce paylaşırken, katılan herkes için eşsiz ve kalpleri ısıtan bir deneyim yaşanıyor.

Avustralya'nın başkenti Kanberra'da düzenlenen Temmuz Noel'i etkinliğinde yiyecek satın alan bir kadın, 30 Haziran 2024. (Fotoğraf: Chu Chen/Xinhua)

Çin Komünist Partisi 20. Merkez Komitesi'nin 3. genel oturumu sona erdi Çin Komünist Partisi 20. Merkez Komitesi'nin 3. genel oturumu sona erdi

Avustralya'nın başkenti Kanberra'da düzenlenen Temmuz Noel'i etkinliğinde eğlenen çocuklar, 30 Haziran 2024. (Fotoğraf: Chu Chen/Xinhua)

Avustralya'nın başkenti Kanberra'da düzenlenen Temmuz Noel'i etkinliğinde bir dekorun arkasında fotoğraf çektiren bir kız çocuğu, 30 Haziran 2024. (Fotoğraf: Chu Chen/Xinhua)

Avustralya'nın başkenti Kanberra'da düzenlenen Temmuz Noel'i etkinliğinde eğlenen insanlar, 30 Haziran 2024. (Fotoğraf: Chu Chen/Xinhua)

Avustralya'nın başkenti Kanberra'da düzenlenen Temmuz Noel'i etkinliğinde eğlenen insanlar, 30 Haziran 2024. (Fotoğraf: Chu Chen/Xinhua) 

Editör: Şeymanur Erbay