ASTANA, 3 Temmuz 2024 (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping için Çarşamba günü Kazakistan'ın başkenti Astana'da Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'in ev sahipliğinde bir karşılama töreni düzenlendi. Resmi ziyaret için Kazakistan'a giden Xi, Astana'da düzenlenecek olan Shanghai İşbirliği Örgütü Devlet Başkanları Konseyi 24. Zirvesi'ne de katılacak.

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping için Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafından karşılama töreni düzenlendi, 3 Temmuz 2024. (Fotoğraf: Xie Huanchi/Xinhua)

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping için Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafından karşılama töreni düzenlendi, 3 Temmuz 2024. (Fotoğraf: Zhai Jianlan/Xinhua)

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping için Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafından karşılama töreni düzenlendi, 3 Temmuz 2024. (Fotoğraf: Pang Xinglei/Xinhua)

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping için Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafından düzenlenen karşılama töreninde, renkli dumanlarla gökyüzünde gösteri yapan Kazak savaş uçakları, 3 Temmuz 2024. (Fotoğraf: Wang Jianhua/Xinhua)

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping için Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafından düzenlenen karşılama töreninde, renkli dumanlarla gökyüzünde gösteri yapan Kazak savaş uçakları, 3 Temmuz 2024. (Fotoğraf: Lu Jinbo/Xinhua)

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping için Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafından düzenlenen karşılama töreninde, renkli dumanlarla gökyüzünde gösteri yapan Kazak savaş uçakları, 3 Temmuz 2024. (Fotoğraf: Bai Xueqi/Xinhua) 

Çin'de e-ticaret sektörü güçlü büyüme kaydetti Çin'de e-ticaret sektörü güçlü büyüme kaydetti

Editör: Şeymanur Erbay