GAZZE, 29 Ocak (Xinhua) -- Hamas yönetimindeki Filistin Sağlık Bakanlığı, 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik devam eden İsrail saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısının 26.422'yi aştığını duyurdu. Bakanlıktan Pazar günü yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun son 24 saat içinde 165 Filistinliyi öldürdüğü ve 290 Filistinliyi de yaraladığı belirtildi. Bakanlık, devam eden İsrail saldırılarında en az 65.087 Filistinlinin yaralandığını, ayrıca ambulans ve sivil savunma ekiplerinin ulaşamadığı çok sayıda yaralının hala enkaz altında olduğunu açıkladı.

enkazlar2

Gazze Şeridi'nin iç kesiminde yer alan Megazi mülteci kampındaki enkaz yığınları, 27 Ocak 2024. (Fotoğraf: Rizek Abdeljawad/Xinhua)

enkaz üzerinde duran Filistinli bir çocuk

Çin: Seçimlerin ardından Endonezya'yla sağlam ilişkiler sürdürmek istiyoruz Çin: Seçimlerin ardından Endonezya'yla sağlam ilişkiler sürdürmek istiyoruz

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde enkaz üzerinde duran Filistinli bir çocuk, 27 Ocak 2024. (Fotoğraf: Rizek Abdeljawad/Xinhua)

Refah kentinde enkaz üzerinde duran Filistinli bir çocuk,Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde enkaz üzerinde duran Filistinli bir çocuk, 27 Ocak 2024. (Fotoğraf: Rizek Abdeljawad/Xinhua)

enkaz-2

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde enkazı inceleyen Filistinli çocuklar, 27 Ocak 2024. (Fotoğraf: Rizek Abdeljawad/Xinhua)

Editör: Şeymanur Erbay