SEUL, 9 Haziran (Xinhua) -- Güney Kore'de düzenlenen Gangneung Danoje Festivali'nde yerel gelenekler sergilendi. Geleneksel güreş oyunlarından maske danslarına ve geleneksel salıncak oyunlarına kadar zengin kültürel miras, izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Güney Kore'nin Gangneung şehrinde geleneksel güreş oyununu izleyen insanlar, 8 Haziran 2024. (Fotoğraf: Yao Qilin/Xinhua)

Güney Kore'nin Gangneung şehrinde maske dansı yapan bir aktör, 8 Haziran 2024. (Fotoğraf: Yao Qilin/Xinhua)

Güney Kore'nin Gangneung şehrinde düzenlenen Gangneung Danoje Festivali kutlamaları sırasında maske dansı yapan insanlar, 8 Haziran 2024. (Fotoğraf: Yao Qilin/Xinhua)

Güney Kore'nin Gangneung şehrinde maske dansı yapan insanlar, 8 Haziran 2024. (Fotoğraf: Yao Qilin/Xinhua)

Kanada'da kayıp ve öldürülmüş yerli kadın ve kızlar için kırmızı elbiseler sokaklara asıldı Kanada'da kayıp ve öldürülmüş yerli kadın ve kızlar için kırmızı elbiseler sokaklara asıldı

Güney Kore'nin Gangneung şehrinde geleneksel salıncak oyunu oynayan bir kişi, 8 Haziran 2024. (Fotoğraf: Yao Qilin/Xinhua)

Güney Kore'nin Gangneung şehrinde düzenlenen Gangneung Danoje Festivali kutlamalarına katılan geleneksel kıyafet giymiş insanlar, 8 Haziran 2024. (Fotoğraf: Yao Qilin/Xinhua)

Güney Kore'nin Gangneung şehrinde maske dansı yapan insanlar, 8 Haziran 2024. (Fotoğraf: Yao Qilin/Xinhu)

Editör: Şeymanur Erbay