Almanya Ticaret ve Yatırım Ajansı: Çin'den gelen doğrudan yabancı yatırım projelerinde artış kaydedildi Almanya Ticaret ve Yatırım Ajansı: Çin'den gelen doğrudan yabancı yatırım projelerinde artış kaydedildi

HONG KONG, 1 Mayıs (Xinhua) -- Küresel teknoloji devi Cisco, imzalanan mutabakat zaptında belirtilen işbirliği kapsamında bir yapay zeka laboratuvarı kurmak üzere Hong Kong'un önde gelen kuluçka merkezi Cyberport ile ortaklık yapacağını duyurdu. Şirketten Salı günü yapılan açıklamaya göre, Cyberport ve Cisco söz konusu mutabakat zaptı kapsamında yapay zeka uygulamalarının optimizasyonu için uygun maliyetli ve güçlü bir altyapı oluşturmak amacıyla Cyberport'ta bir yapay zeka laboratuvarı kurmak üzere ortak çaba sarf edecek. Laboratuvar, yapay zeka ağ dokusunun üstün programlanabilirlik, performans ve içgörü özellikleriyle yapay zeka iş yüklerinde nasıl bir devrim yarattığını ortaya koyuyor.

"Cisco, Hong Kong için daha akıllı ve daha güvenli bir dijital gelecek vizyonuna bağlıdır" diyen Cisco Asya Pasifik Operasyon Direktörü Fernando Gil de Bernabe, şirketinin Hong Kong'un dijital dönüşümüne teknoloji ve yetenek geliştirme desteği vereceğini sözlerine ekledi. Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) İnovasyon, Teknoloji ve Endüstri Sekreteri Sun Dong, dünyanın en iyi 100 üniversitesinden 5'ine ve birinci sınıf araştırma laboratuvarlarına ev sahipliği yapan Hong Kong'un, inovasyon ve teknoloji sektörünün geliştirilmesinde çok sayıda belirleyici avantaja sahip olduğunu söyledi. Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetimi, kenti küresel bir inovasyon ve teknoloji merkezi haline getirmek amacıyla inovasyon ve teknoloji sektörüne desteğini artırıyor. Cyberport, bilgi işlem gücüne yönelik devasa talebi desteklemek ve ilgili sektör kalkınmasını teşvik etmek üzere kentin yapay zeka süper bilişim merkezini kurma yolunda ilerliyor.

Editör: Şeymanur Erbay