SHENZHEN, 2 Temmuz (Xinhua) -- Shenzhen merkezli insansı robot araştırma ve üretim şirketi UBTECH ile Çin'in ilk ortak girişimli otomobil üreticilerinden FAW-Volkswagen, son derece akıllı ve esnek üretim hatlarının yanı sıra insansız bir otomobil fabrikası geliştirmek üzere birlikte çalışacaklarını duyurdu. İşbirliği, Çin'in doğusundaki Qingdao kentinde bulunan FAW-Volkswagen fabrikasında insansı robotların endüstriyel operasyonlara entegre edilmesini amaçlıyor.

Çin Dışişleri Bakanı: Hollanda ile küresel sanayi ve tedarik zincirlerinin istikrarı için çalışacağız Çin Dışişleri Bakanı: Hollanda ile küresel sanayi ve tedarik zincirlerinin istikrarı için çalışacağız

İşbirliği anlaşmasına göre FAW-Volkswagen, UBTECH'e Qingdao kentindeki fabrikasında üretim hatlarına erişme imkanı tanıyacak. UBTECH'in endüstriyel insansı robotu Walker S ise bu fabrikada cıvata sıkma, bileşen montajı ve otomobil parçalarının taşınması gibi görevleri yerine getirecek. UBTECH, FAW-Volkswagen'in fabrikalarında yapay zeka ve otomasyonu geliştirme çabalarını destekleyerek, endüstriyel uygulamalar için insansı robotlarını iyileştirmeye ve optimize etmeye kaynak ayıracak. Endüstriyel insansı robot Walker S, yerinde eğitim amacıyla halihazırda Çinli elektrikli otomobil üreticisi NIO'ya ait bir fabrikada ve Dongfeng Liuzhou şirketinin motor montaj atölyesinde görevlendirildi.

Editör: Şeymanur Erbay