HARBİN, 4 Ocak (Xinhua) -- Çin'in Heilongjiang eyaletinde bol miktarda bulunan buz ve kar kaynakları, eyaleti kış turizmi için popüler bir adres haline getirdi. Yeni yıl tatilinde yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda turist eyalete akın etti.  Heilongjiang eyaletinin merkezi olan ve "buz şehri" diye bilinen Harbin, Pazartesi günü sona eren yeni yıl tatilinde yaklaşık 3,05 milyon ziyaretçiyi ağırlayarak 5,91 milyar yuan (yaklaşık 832,39 milyon ABD doları) tutarında turizm geliri elde etti. 

Harbin kenti daha fazla turist çekmek ve tüm hizmetleri iyileştirmek amacıyla yılbaşı gecesinde sergilenen canlı performanslar, havai fişek gösterileri, tema parkları, somut olmayan mirasla ilgili kültür gösterileri ve konserler gibi bir dizi etkinliği hayata geçirdi. Şehirde ziyaretçi deneyimini iyileştirmek için yemek, konaklama, seyahat, alışveriş ve eğlence gibi sektörleri kapsayan bir dizi adım atıldı.

1-382Havadan çekilen fotoğrafta, Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Harbin kentinde bulunan Harbin Buz ve Kar Dünyası'nda eğlenen turistler görülüyor, 1 Ocak 2024. (Fotoğraf: Xie Jianfei/Xinhua)

Çin'de havai fişekli ejderha dansı renkli görüntülere sahne oldu Çin'de havai fişekli ejderha dansı renkli görüntülere sahne oldu

2-353Havadan çekilen fotoğrafta, Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Harbin kentinde bulunan Harbin Buz ve Kar Dünyası'nda eğlenen turistler görülüyor, 31 Aralık 2023. (Fotoğraf: Zhang Tao/Xinhua)

3-325Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Harbin kentinde bulunan Harbin Buz ve Kar Dünyası'nda eğlenen turistler, 2 Ocak 2024. (Fotoğraf: Xie Jianfei/Xinhua)

4-247Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Harbin kentinde buzdan yapılmış bir stanttan atıştırmalık satın alan turistler, 3 Ocak 2024. (Fotoğraf: Wang Jianwei/Xinhua) 

Editör: Şeymanur Erbay