HAİKOU, 3 Haziran (Xinhua) -- Ejderha Teknesi Festivali bu yıl 10 Haziran'a denk geliyor. Bambu veya kamış yapraklarına sarılmış yapışkan pirinçten yapılan piramit şeklindeki bir hamur tatlısı olan Zongzi ise festivalde büyük talep görecek. Ding'an ilçesindeki Zongzi işleme fabrikaları bu özel lezzetleri hazır hale getirmek için arı gibi çalışıyor. Ding'an ilçesinin Zongzi ürünleri ülke genelinde uzun zamandır ilgi görürken, bu yiyeceğin üretiminin sanayileşmesi ise bölgenin yeniden canlanmasının ve ilçedeki yerel ekonominin güçlendirilmesinin teşvikinde önemli rol oynuyor.

Çin'in güneyindeki Hainan eyaletine bağlı Ding'an ilçesinde bulunan bir gıda şirketinde Zongzi paketleyen bir işçi, 2 Haziran 2024. (Fotoğraf: Zhang Liyun/Xinhua)

Çin'in güneyindeki Hainan eyaletine bağlı Ding'an ilçesinde bulunan bir gıda şirketinde Zongzi paketleyen işçiler, 2 Haziran 2024. (Fotoğraf: Zhang Liyun/Xinhua)

Çin'in güneyindeki Hainan eyaletine bağlı Ding'an ilçesinde bulunan bir gıda şirketinde Zongzileri düzenleyen bir işçi, 2 Haziran 2024. (Fotoğraf: Zhang Liyun/Xinhua)

Çin'in güneyindeki Hainan eyaletine bağlı Ding'an ilçesinde bulunan bir gıda şirketinde Zongzi kutularını düzenleyen bir işçi, 2 Haziran 2024. (Fotoğraf: Zhang Liyun/Xinhua)

Çin'in BM Daimi Temsilcisi: Daha barışçıl ve güvenli siber uzay inşası için çaba gösterilmeli Çin'in BM Daimi Temsilcisi: Daha barışçıl ve güvenli siber uzay inşası için çaba gösterilmeli

Çin'in güneyindeki Hainan eyaletine bağlı Ding'an ilçesinde bulunan bir gıda şirketinde Zongzi paketleyen işçiler, 2 Haziran 2024. (Fotoğraf: Zhang Liyun/Xinhua)

Editör: Şeymanur Erbay