Çin, Japonya ve Güney Kore ile ikili diyalog ve istişarelerde bulunacak Çin, Japonya ve Güney Kore ile ikili diyalog ve istişarelerde bulunacak

VİYENTİYAN, 4 Temmuz (Xinhua) -- Çin Savunma Bakanlığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yıllık plan ve her iki tarafın mutabakatı uyarınca, Çin ve Laos silahlı kuvvetlerinin Temmuz ayında Laos'ta 2024 Dostluk Kalkanı ortak askeri tatbikatını gerçekleştireceğini duyurdu.

Laos'un orta kesimindeki Viyentiyan eyaletinin Phonhong kentinde bulunan Phonhong Tren İstasyonu'nda görülen askeri araçlar, 1 Temmuz 2024. (Fotoğraf: Meng Chuiyun/Xinhua)

Laos'un orta kesimindeki Viyentiyan eyaletinin Phonhong kentinde bulunan Phonhong Tren İstasyonu'na ulaşan kara kuvvetleri birliği, 1 Temmuz 2024. (Fotoğraf: Yi Ding/Xinhua)

Laos'un başkenti Viyentiyan'daki Wattay Uluslararası Havalimanı'nda bulunan toplanma alanına ulaşan hava kuvvetleri birliği, 30 Haziran 2024. (Fotoğraf: Meng Chuiyun/Xinhua)

Laos'un orta kesimindeki Viyentiyan eyaletinin Phonhong kentinde bulunan Phonhong Tren İstasyonu'nda askeri araçları boşaltan askerler, 2 Temmuz 2024. (Fotoğraf: Yi Ding/Xinhua) 

Editör: Şeymanur Erbay