Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Konseyi: AB'nin Çin yapımı elektrikli araçlara ek vergi planı oldukça adaletsiz Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Konseyi: AB'nin Çin yapımı elektrikli araçlara ek vergi planı oldukça adaletsiz

BEİJİNG, 17 Mayıs (Xinhua) -- Çin Savunma Bakanlığı Sözcüsü Zhang Xiaogang, Çin'in "Taiwan'ın bağımsızlığına" yönelik her türlü faaliyete ve dış desteğe kararlılıkla karşı koyacağını söyledi.
Sözcü, Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, ABD ile Çin'in Taiwan bölgesi arasında kısa süre gerçekleşen askeri temaslarla ilgili soru üzerine söz konusu açıklamayı yaptı. Zhang, ABD'yi Taiwan meselesinin hassasiyetini tam olarak anlamaya, Taiwan bölgesiyle her türlü resmi etkileşimi ve askeri teması durdurmaya ve "Taiwan'ın bağımsızlığını" savunan ayrılıkçılara yanlış sinyaller göndermekten kaçınmaya çağırdı. Zhang ayrıca Taiwan Demokratik İlerleme Partisi yetkililerinin, ABD'nin desteğiyle bağımsızlık arayışına girme ve güç kullanarak yeniden birleşmeye direnme girişimlerinin başarısızlığa mahkum olduğu uyarısında bulundu.

Editör: Şeymanur Erbay