BEİJİNG, 31 Mayıs (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Cuma günü Çin'in başkenti Beijing'de bulunan Büyük Halk Salonu'nda Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile bir araya geldi. Said için Büyük Halk Salonu'nun doğu kapısının önünde bir karşılama töreni düzenlendi. Resmi ziyaret için ülkede bulunan Tunus Cumhurbaşkanı, Çin-Arap Ülkeleri İşbirliği Forumu 10. Bakanlar Konferansı'nın açılış törenine katıldı.

Çin Başbakanı Li, 2024 Yaz Davos Forumu'na katılacak Çin Başbakanı Li, 2024 Yaz Davos Forumu'na katılacak

Çin'in başkenti Beijing'de Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile el sıkışan Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 31 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Ding Haitao/Xinhua)

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in başkenti Beijing'de Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said için karşılama töreni düzenledi. İki lider, törenin ardından Büyük Halk Salonu'nda bir araya geldi, 31 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Ding Haitao/Xinhua)

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in başkenti Beijing'de Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said için karşılama töreni düzenledi. İki lider, törenin ardından Büyük Halk Salonu'nda bir araya geldi, 31 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Pang Xinglei/Xinhua)

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in başkenti Beijing'deki Büyük Halk Salonu'nda Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile bir araya geldi, 31 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Yin Bogu/Xinhua) 

Editör: Şeymanur Erbay