BEİJİNG, 30 Mayıs (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çarşamba günü Beijing'deki Büyük Halk Salonu'nda Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldi. Resmi ziyaret için ülkede bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi için bir karşılama töreni düzenlendi. Mısır Cumhurbaşkanı, Perşembe günü düzenlenen Çin-Arap Ülkeleri İşbirliği Forumu 10. Bakanlar Konferansı'nın açılış törenine katıldı.

Çin'in başkenti Beijing'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile el sıkışan Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 29 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Huang Jingwen/Xinhua)

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in başkenti Beijing'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi için bir karşılama töreni düzenledi. İki lider törenin ardından Büyük Halk Salonu'nda bir araya geldi, 29 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Zhai Jianlan/Xinhua)

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in başkenti Beijing'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi için bir karşılama töreni düzenledi. İki lider törenin ardından Büyük Halk Salonu'nda bir araya geldi, 29 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Liu Weibing/Xinhua)

Çin ve Yeni Zelanda ticaretin kapsamını genişletip personel değişimini artıracak Çin ve Yeni Zelanda ticaretin kapsamını genişletip personel değişimini artıracak

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in başkenti Beijing'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi için bir karşılama töreni düzenledi. İki lider törenin ardından Büyük Halk Salonu'nda bir araya geldi, 29 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Pang Xinglei/Xinhua)

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in başkenti Beijing'deki Büyük Halk Salonu'nda Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldi, 29 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Zhai Jianlan/Xinhua)

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi Çin'in başkenti Beijing'de gerçekleştirdikleri görüşmelerinin ardından ikili işbirliği anlaşmalarının imzalanmasına nezaret etti, 29 Mayıs 2024. (Fotoğraf: Ding Haitao/Xinhua)

Editör: Şeymanur Erbay