Belarus ile Rusya 2025'te ortak askeri tatbikat düzenleyecek Belarus ile Rusya 2025'te ortak askeri tatbikat düzenleyecek

GAZZE, 29 Aralık (Xinhua) -- Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları nedeniyle hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 21.320'ye yükseldiğini ve saldırılarda 55.603 kişinin de yaralandığını duyurdu. Bakanlık sözcüsü Eşref el-Kudra Perşembe günü yaptığı açıklamada son 24 saat içinde Gazze'de en az 210 kişinin öldürüldüğünü söyledi.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde 104 ambulans ve 142 sağlık kuruluşunu kasıtlı olarak hedef aldığını kaydeden sözcü, sağlık kuruluşlarının korunması ve devre dışı kalan hastanelerin yeniden faaliyete geçirilmesi için uluslararası kuruluşlara müdahale çağrısında bulundu. Öte yandan Hamas'ın Gazze'deki medya ofisi Perşembe günü 2 gazetecinin İsrail saldırılarında öldürüldüğünü ve 7 Ekim'den bu yana öldürülen toplam gazeteci sayısının 105'e yükseldiğini duyurdu.

Gazze Şeridi'nin merkezindeki Nuseyrat Mülteci Kampı yakınlarındaki bir hastanede tedavi edilen yaralı bir Filistinli kız çocuğu, 28 Aralık 2023. (Fotoğraf: Xinhua)

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin merkezindeki El-Magazi mülteci kampına düzenlediği hava saldırısı sonrasında yıkılan binalar, 25 Aralık 2023. (Fotoğraf: Xinhua)

Gazze Şeridi'nin merkezindeki Nuseyrat Mülteci Kampı'nda ekmek pişiren Filistinliler, 26 Aralık 2023. (Fotoğraf: Xinhua)

Editör: Şeymanur Erbay